MENU
NIP
Nazwa Firmy: TYLNABELKA.COM
WWW: https://tylnabelka.com/
Adres Westerplatte 55D
Miejscowość Świdnica
Kod pocztowy 58-100
Telefon 730 970 011

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Francuskie samochody nie przepadają za polskimi drogami, które mają dla nich wiele niespodzianek w postaci dziur i wyżłobień. Mimo to nadal dużą popularnością cieszy się Citroen Xsara Picasso. Ten model ma także stosunkowo dość częsty problem z tylnym zawieszeniem. Takich sytuacji nie warto ignorować, w innym przypadku naprawa może się okazać znacznie poważniejsza i pociągnąć za sobą większe skutki finansowe.

Do najczęstszych objawów uszkodzenia tylnego zawieszenia można zaliczyć np.:

  • metaliczne odgłosy,
  • utrata amortyzacji,
  • wydłużona droga hamowania.

Nie da się ukryć, że te objawy sprawiają, że konieczna okazuje się wymiana czy też regeneracja tylnej belki. Tylna belka w Citroenie Xsara Picasso jest jedną z najważniejszych części tworzących tylne zawieszenie. Jej stan przekłada się nie tylko na komfort jazdy, ale również na bezpieczeństwo. Obecnie jednak można znaleźć wiele profesjonalnych mechaników, którzy są w stanie szybko wymienić zużyte części w belce i poprawnie ją zregenerować, dzięki czemu koszt naprawy nie jest tak wysoki.

Skrzypienie i popiskiwanie z okolic tylnego zawieszenia powinno nas skłonić do kolejnego przeglądu technicznego. Warto to zrobić, by mieć pewność, że poruszamy się samochodem, który nie zagraża bezpieczeństwu ani naszemu, ani innym użytkownikom dróg. Trzeba mieć jednak świadomość, że zakup francuskiego modelu samochodu jak np. Citroen Berlingo, Renault Megane, może oznaczać w niedługim czasie konieczność wymiany np. wahaczy. To jednak dotyczy tych samochodów, które są użytkowane co najmniej kilka lat. Citroen Xsara Picasso ma podobne problemy z zawieszeniem jak wiele innych francuskich modeli samochodów, które odwiedzają systematycznie serwisy.

Można domyślać, że nikt z producentów nie stworzy samochodu, który będzie w pełni odporny na nierówności drogowe. Przyczyna tkwi w ekonomii takiego rozwiązania. To nie jest opłacalne. Na tylnabelka.com znajdziesz firmę, która zajmuje się regenerowaniem tylnych belek w tzw. francuzach, czyli Citroenach, Renault, Peugeotach.
Mam Xsarę Picasso ponad 4 lata i jeszcze nie miałam problemów z tylną belką. Wiem jednak, ze czas leci i prędzej czy później będę musiała ją zregenerować.


Ocena 3

Firmy w pobliżu