MENU
NIP 5992719782
Nazwa Firmy: Usługi Mediacyjne i Trenerskie Edyta Borysiak
WWW: http://mediatorka.szczecin.pl/
Adres Tenisowa 29
Miejscowość Szczecin
Kod pocztowy 71-066
Telefon

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Konflikty, wzajemne pretensje i żale często znajdują swój finał w sądzie. Mediacje choć coraz bardziej popularne, nie są jeszcze wykorzystywane na tak szeroką skalę, jak być powinny. Wiąże się to zwykle z niewiedzą - wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo mediator może im pomóc. Uważają, że jego wynajęcie to strata pieniędzy, a to nic bardziej mylnego! 

Mediator, czyli osoba z zewnątrz, jest w stanie spojrzeć na daną sytuację "z boku", co bardzo pomaga w znalezieniu możliwie najlepszego rozwiązania dla obu stron konfliktu. Jak powszechnie wiadomo, emocje nigdy nie są dobrym doradcą, a będąc  z kimś w konflikcie może być trudno ich się pozbyć. W takich sytuacjach nieocenione jest wsparcie doświadczonej osoby w dojściu do porozumienia między skonfliktowanymi stronami. 

Mediacja ma także mocno pragmatyczne zalety. Przede wszystkim jest o wiele tańsza od samego procesu sądowego. Przy założeniu sprawy trzeba liczyć się z kosztami procesu, czy wynagrodzeniem prawników. Jeżeli można uniknąć zbędnych kosztów, to dlaczego z tego nie skorzystać? 

Osoby poszukujące mediatora w Szczecinie powinny zainteresować się  Usługami Mediacyjnymi i Trenerskimi Edyty Borysiak. Mediatorka posiada wieloletnie doświadczenie, wpisana jest na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Specjalizuje się w następujących typach mediacji:

  • alimentacyjna, 
  • karna, 
  • rodzinna,
  • rozwodowa,
  • pracownicza,
  • gospodarcza.

Ponadto mediatorka prowadzi certyfikowane szkolenia dla mediatorów z zarządzania konfliktami w placówce oświatowej. Co więcej, Edyta Borysiak jest propagatorką wprowadzania do szkół mediacji rówieśniczych. Wykluczenie, wyśmiewanie, cyberprzemoc, bójki - z takimi problemami nieraz muszą zmierzyć się pedagodzy w szkole. Wprowadzenie do szkoły odpowiednio przeszkolonego mediatora rówieśniczego, którym jest powszechnie lubiany i szanowany uczeń, może pomóc w rozwiązaniu większości konfliktów. Skonfliktowani uczniowie chętniej zwierzają się ze swoich problemów rówieśnikom niż nauczycielom czy rodzicom.

Data dodania: 19-06-2019
Autor: Rozalia Jaworska
Źródło:
http://mediatorka.szczecin.pl/

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu